Sold
Listing Courtesy of:
CincyMLS / Sibcy Cline, Inc.
CincyMLS / Sibcy Cline, Inc. 3745 Plateau Drive Hanover Twp, OH 45013
Sold on 12/31/2018
$175,000 (USD)
Sold Date:
12/31/2018
12/31/2018
Taxes
$803
$803
Lot Size
0.61 acres
0.61 acres
Type
Single-Family Home
Single-Family Home
Year Built
1977
1977
CincyMLS
Last checked May 11 2026 at 1:23 AM GMT+0000
CincyMLS
Last checked May 11 2026 at 1:23 AM GMT+0000
Lot Information
- .5 to .9 Acres
$ (+/-)
Aug 24, 2018
Price Changed
$180,000
-3%
-$5,000
Aug 10, 2018
Price Changed
$185,000
-3%
-$4,900
Jul 23, 2018
Price Changed
$189,900
-3%
-$5,100
Jun 25, 2018
Listed
$195,000
-
-
Disclaimer: Data last updated: 5/10/26 18:23